Koncert FIORETTI: 11 lipca 2018 r., godz. 17:00, Rynek Wodny w Zamościu

Serdecznie zapraszamy na koncert franciszkańskiego zespołu FIORETTI – gramy dla odbudowy świątyni w Zamościu!

Fioretti – jeden z pierwszych ogólnopolskich zespołów muzyki chrześcijańskiej, założony w 1968 roku w Wyższym Seminarium Franciszkanów w Łodzi, w następnym roku przeniesiony do Krakowa. Skład zespołu tworzą bracia mniejsi konwentualni, aktualnie odbywający formację w WSD Franciszkanów w Krakowie. W latach swojej formacji seminaryjnej członkami zespołu byli: bp Stanisław Dowlaszewicz oraz Administrator Apostolski Uzbekistanu bp Jerzy Maculewicz.

Na koncertach zespołu – którego skład zmienia się, gdy do krakowskiego seminarium przychodzą kolejne pokolenia braci – wciąż można usłyszeć „hity” ich poprzedników (choć oczywiście KAŻDY wnosi coś nowego w brzmienie zespołu).

Miło nam zaprezentować utwór pt. „Mniejszy” z najnowszego albumu zespołu Fioretti, który ukazałsię w maju 2017 r. „Mniejszy” jest jednym z dwóch akustycznych utworów na płycie. Jest to również premiera klipu nakręconego na Podhalu:

Fioretti nagrało w sumie 16 albumów. Przez te wszystkie lata, bracia zagrali. wiele koncertów – nie tylko w Polsce, ale we Francji i w krajach Beneluksu, we Włoszech i na Węgrzech. Śpiewali dla młodzieży z Czech, Słowacji i Ukrainy. Mieli także swoje, jakże niezapomniane spotkania z Ojcem Świętym – Janem Pawłem II, w czasie jego czwartej i piątej pielgrzymki do Polski.

Obecna „generacja” braci, podtrzymując swoistego rodzaju brzmienie i „ducha”, jakim tchnie muzyka (MODLITWA) Fioretti , gra i śpiewa nie bojąc się nawet ostrzejszych dźwięków. Wachlarz brzmień został ubogacony tak, że Bóg jest uwielbiany przez to, co „stare” i „nowe”.

Historia zespołu ciągle powstaje na oczach tych, którzy od wielu lat, lub od niedawna, odnajdują w tym „muzycznym wachlarzu” coś BLISKIEGO, zarówno swoim uszom, jak i sercu.

/Źródło: https://www.last.fm/pl/music/Fioretti/+wiki/

https://soundcloud.com/user-930167998/sets/mniejszy

www.fioretti.pl