Wsparcie

Czasu jest niewiele… Stąd gorąca prośba Franciszkanów do Parafian i Sympatyków zatroskanych o dzieje kościoła – o wsparcie w realizacji projektu. Wkład własny wynosi ponad 3,5 mln zł.

Kategoria:

Opis

Odnowiony największy barokowy kościół franciszkanów z XVII w. w Polsce jako unikatowy zabytek stanie się ważnym ośrodkiem relgijno-kulturalnym w Zamościu i Regionie.

Kościół Franciszkanów uchodzi w literaturze historycznej i artystycznej za jedną z 7 najznamienitszych budowli Rzeczpospolitej. Za tak wysoką oceną przemawiają artystyczne walory indywidualne budowli, ale także jej niemal organiczne osadzenie w historycznej i architektonicznej panoramie idealnego miasta renesansowego.

Z uwagi na prace w kościele, jest on obecnie całkowicie zamknięty dla jakiejkolwiek działalności pastoralnej i kulturalnej. Ponowne otwarcie kościoła przewidziane jest na listopad 2019 r.

Czasu jest niewiele, stąd gorąca prośba Franciszkanów do Parafian i Sympatyków zatroskanych o dzieje kościoła – o wsparcie w realizacji projektu. Wkład własny wynosi ponad 3,5 mln zł.

Kościół odbudowujemy na chwałę Bożą i dla naszego zbawienia. Porzekadła ludowe mówią: „kto w kościół ofiarą rzuci, nigdy się nie zasmuci”, „kto choć cząstkowo kościół postawi, duszę swą zbawi”. Będzie on naszym świadectwem wiary dla następnych pokoleń. Św. Franciszek z Asyżu mawiał: „Póki mamy czas, czyńmy dobrze”. Niech dobry Bóg wspomaga wszystkie dobre ludzkie inwestycje.